بازیکنان خروجی استقلال برای فصل آینده به مدیریت باشگاه اعلام شده است.جواد نکونام برای اینکه بتواند برنامه های تاکیتکی خودش را در تیم جدید اجرا کند به لیست بازیکنان زیر دیگر احتیاج ندارد.
سجاد شهباززاده: او فصل گذشته با وجود اینکه با سر و صدای زیادی به جمع آبی پوشان بازگشت نتوانست در پازل تاکتیکی ساپینتو جا بگیرد.

بازیکنان خروجی استقلال با حضور جواد نکونام1

امید حامدی‌فر: این بازیکن که فصل گذشته از صنعت نفت آبادان جذب شده بود به دلیل تراکم بازیکنان در پست هافبک دفاعی فرصت چندانی برای بازی نداشت.
زبیر نیک نفس: نیک نفس با نکونام رابطه بسیار خوبی دارد و در گذشته در فوتبال با هم همکاری داشتند، اما بعد از جذب ریگی و حضور چشمی و مهدی‌پور فرصت زیادی به این بازیکن نمی‌رسد.

بازیکنان خروجی استقلال با حضور جواد نکونام2

بازیکنان خروجی استقلال با نظر جواد نکونام به مدیریت باشگاه اعلام شده است.

آرمان رمضانی: این بازیکن که سابقه بازی در پرسپولیس را هم داشته، هیچگاه کیفیتی در حد این دو تیم نداشته است. این بازیکن همانند شهباززاده در لیست نکونام جایی ندارد و باید به دنبال تیم جدیدی باشد.
عارف غلامی: این مدافع در چند فصل اخیر با مدیران استقلال، اختلاف نظر جدی داشته است. علاوه بر این موضوع سبک کاری وی با خواسته‌های تاکتیکی نکونام همخوانی ندارد.
مهدی مهدی‌پور: یکی از بازیکنان بزرگی که در لیست خروج نکونام قرار گرفته مهدی مهدی‌پور است. به نظر می‌رسد نکونام بیشتر به هافبک‌های تخریبی معتقد است تا بازیکنانی مانند مهدی‌پور که در امر بازی‌سازی و شدت بخشیدن به روند هجومی تیم فعال هستند.

بازیکنان خروجی استقلال با حضور جواد نکونام1

فهرست