جنجال در سوپر کاپ ترکیه پس از خودداری تیم ها از حضور در این بازی شروع شد.دیدار فینال سوپر جام ترکیه قرار بود شب گذشته به میزبانی ریاض عربستان برگزار شود ولی دو باشگاه ترکیه ای به بهانه یکصد امین سال جمهوریت این کشور با پیراهن هایی منقش با تصویر «آتا تورک» می خواستند وارد زمین بازی شوند ولی مسئولان عربستان بر اساس آنچه قوانین فیفا نامیدند، مانع از برگزاری این بازی با علائم سیاسی شدند.

جنجال در سوپر کاپ ترکیه در عربستان2

جنجال در سوپر کاپ ترکیه با خودداری تیم ها برای حضور در زمین آغاز شد.

ریاض برای برگزاری این بازی ۱۰۰۰ میلیارد تومان معادل بودجه یک ماه برگزاری بازی های لیگ عربستان هزینه کرده بود.درپی لغو سیاسی دیدار سوپرکاپ ترکیه، فدراسیون فوتبال این کشور و دو باشگاه مذکور بیانیه‌ای با این مضمون صادر کردند: “از زحمات فدراسیون فوتبال میزبان و نهادها و سازمان‌های ذیربط کشور میزبان در برگزاری سوپرکاپ تشکر می‌کنیم”. آنها هیچ نامی از عربستان در این بیانیه نیاوردند.

جنجال در سوپر کاپ ترکیه در عربستان

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه پس از این اتفاقات درخواست استعفای فوری رئیس فدراسیون فوتبال این کشور مهمت بویوکِکشی را بعد از اقدام سیاسی دو باشگاه گالاتاسرای و فنرباغچه در عربستان را داده که این دستور می تواند دخالت دولت در فوتبال تلقی شود و می تواند محرومیت را برای ترکیه از فیفا داشته باشد.

جنجال در سوپر کاپ ترکیه در عربستان22

فهرست