سرمربی بارسلونا می داند تیمش پس از شکست سنگین در لیگ قهرمانان از لحاظ روحی افت کرده است.از این رو در تلاش است تا آنها رابرای ال کلاسیکو مهیا کند.بعد از حذف از اروپا، لالیگا آخرین شانس باقیمانده بارسایی‌ها برای کسب جام است هرچند که احتمال وقوع چنین سناریویی بسیار کم است. فاصله هشت امتیازی موجود میان رئال مادرید صدرنشین و بارسلونای رده دومی، به فرض پیروزی بارسا در خانه حریف در حالی به پنج امتیاز کاهش خواهد یافت که فقط شش هفته دیگر به پایان فصل باقی است و بارسایی‌ها هم تا پایان فصل بازی‌های سخت‌تری پیش رو دارند؛ حداقل روی کاغذ.

سرمربی بارسلونا به بازیکنانش هشدار داد2

سرمربی بارسلونا برای ال کلاسیکو به بازیکنانش هشدار داد

با این وجود ژاوی نمی‌خواهد که در آخرین فصل حضورش روی نیمکت بارسلونا با ثبت سه شکست پی‌در‌پی در ال‌کلاسیکو به یاد سپرده شود.اگر ژاوی بتواند از لحاظ روحی تیمش را مدیریت کند می‌تواند امیدوار باشد که به سبب استراحت بیشتر بازیکنانش نسبت به کهکشانی‌هایی که سفرشان به انگلیس با یک بازی 120 دقیقه‌ای سنگین همراه بود، دست پر از مادرید به کاتالونیا برگردد.

سرمربی بارسلونا به بازیکنانش هشدار داد

تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید در این فصل تا کنون دو بار برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند که اولی در نیم‌فصل نخست لالیگا و دومی در فینال سوپرجام اسپانیا بود که هر دوی آنها با برتری رئال مادرید همراه بود.

سرمربی بارسلونا به بازیکنانش هشدار داد1

فهرست