مربی سابق باشگاه استقلال ،پیکان و ذوب آهن اصفهان مجید صالح، بعنوان مدیر افزایش عملکرد فوتبال در دانشگاه UC Irvine (UCI) کشور آمریکا منصوب شد.صالح که آخرین بار بعنوان مربی در تیم پیکان حضور داشت در تیرماه سال 98 از سمت خود در این تیم استعفا داد و چندسالی است به کشور آمریکا مهاجرت کرده است، توانست در پی تلاش‌های خود و علی رغم محدودیت‌هایی که پاندمی کرونا درسال.های اخیر به وجود آورده بود، به این سمت در یک دانشگاه رده بالای آمریکایی برسد. وظایف افراد عهده‌دار سمت (Director of Enhancing Soccer Performance) بی‌شباهت به مدیرفنی نیست.

مربی سابق استقلال در فوتبال آمریکا سمت گرفت1

مربی سابق استقلال به عنوان مدیر افزایش عملکرد فوتبال در دانشگاه UC Irvine (UCI) کشور آمریکا انتخاب شد.

در کشور آمریکا دانشگاه UCI در بالاترین سطح مسابقات دانشگاهی و کالجی قرار دارد.مسابقات در این دانشگاه در حدی می باشد که که باشگاه‌های مطرح لیگ حرفه‌ای امریکا (ام ال اس) مثل ال ای گلکسی، ال ای اف سی و سن خوزه مستقیما از بین بازیکنان این رده از مسابقات دانشگاهی، بهترین‌ها را برای تیم‌های خود گزینش می‌کنند.

مربی سابق استقلال در فوتبال آمریکا سمت گرفت2

صالح در سمت جدید خود با سرمربی تیم در موارد تکنیکی، تاکتیکی، سیستم‌های فیزیکی یا همان بدنسازی، انتخاب بازیکنان تیم در هر فصل مسابقات و ترانسفر آنها به لیگ حرفه ای آمریکا و حتی تغذیه و موارد پزشکی ورزشی نیز همکاری می‌کند.
گفتنی است که این سمت برای اولین بار در این تیم ایجاد شده است و مربی سابق استقلال که دارای مدرک پرولایسنس هم هست، موفق شده در بین کارشناسان و مربیان المللی به این سمت برسد.

مربی سابق استقلال در فوتبال آمریکا سمت گرفت

فهرست