مشکلات مالی بارسلونا می تواند بخشی از دلایل جدایی لیونل مسی از این باشگاه دانست.ژائوم رورس، غول رسانه‌ای کاتالونیا و یکی از سرمایه‌گذاران بارسا استودیو مدعی شده که تصمیم بارسلونا برای پایان دادن به قرارداد لیونل مسی صرفاً به دلایل مالی نبوده است.

مشکلات مالی بارسلونا تنها دلیل جدایی لیونل مسی نبود1

مشکلات مالی در کنار انتظارات بی مورد لیونل مسی از بارسلونا دلایل جدایی این فوق ستاره بود.

لیونل در آگوست سال ۲۰۲۱ از تعطیلات برگشت تا قرارداد جدیدی با بارسلونا امضا کند و وقتی به او گفته شد که بارسلونا نمی‌تواند این معامله را انجام دهد، اشک ریخت و با هواداران خداحافظی کرد و هفته بعد با پاری‌سن‌ژرمن قراردادامضا کرد.

مشکلات مالی بارسلونا تنها دلیل جدایی لیونل مسی نبود2

رورس به کادنا سِر گفت: «نه تنها بارسلونا نتوانست از پس حقوق او بربیاید، بلکه خودش هم به دلایل شخصی قرارداد تمدید را امضا نکرد، و من نمی‌دانم کدام مورد مهمتر بود.» رورس می‌گوید که نمایندگان مسی از آبی‌اناری‌ها خواسته بودند که با وجود مشکلات مالی، خریدهایی انجام دهند. «آنها به بارسلونا گفتند که باید قراردادهایی ببندد و مقامات از این فشارهای نابجا رضایت نداشتند و این مسائل باعث شد که همه چیز به جدایی ختم شود.»

پس می توان به این نتیجه رسید که مسی برای بارسلونا باری بر دوش بوده؛هم از نظر مالی و هم از نظر تاثیرگذاری بر تصمیم‌گیرندگان باشگاه.

فهرست