نکته عجیب در مورد قهرمان جام ملت ها در دوره های قبلی وجود دارد.در آستانه فینال تمام عربی جام ملت‌های آسیا، هواداران هر دو تیم امیدوار به پیروزی و در نهایت قهرمانی تیم ملی کشورشان در این تورنمنت هستند. فینالی که شاید قبل از شروع جام حتی مردم هر دو کشور نیز هرگز فکر نمی‌کردند شاهدش باشیم.

نکته عجیب در مورد قهرمان جام ملت ها2

نکته عجیب در مورد قهرمان جام ملت های آسیا در دوران گذشته

اگربه خرافات معتقد هستید، یک دلیل بر پیروزی تیم ملی اردن در فینال جام ملت‌های آسیا وجود دارد و آن‌هم این است که اردن توانسته کره‌جنوبی را شکست دهد! بله، از جام ملت‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹، قهرمان مسابقات در یکی از مراحل تجربه پیروزی مقابل کره‌جنوبی را داشته است.

نکته عجیب در مورد قهرمان جام ملت ها

در سال 2007 عراق در نیمه نهایی کره را شکست داد و قهرمان این دوره شد.در سال 2011 هم ژاپن در نیمه نهایی کره را برد باز آنها هم قهرمان شدند.در جام ملت‌های ۲۰۱۵ کره‌ای‌ها طلسم شکنی کردند و این‌بار از نیمه نهایی رد شدند. اما باز هم در فینال مغلوب شدند و این‌بار استرالیا بود که با شکست کره قهرمان مسابقات شد.در جام ملت‌های قبلی در امارات اما کره زودتر از دفعات قبلی با جام وداع کرد. این‌بار قرعه به نام قطر افتاد که کره را در مرحله یک هشتم با یک گل حذف کند. قطری‌ها در پایان با پیروزی مقابل ژاپن در فینال، برای نخستین‌بار قهرمان جام ملت‌ها شدند.

نکته عجیب در مورد قهرمان جام ملت ها1

اگر قرار باشد همه چیز طبق چهار دوره قبلی پیش برود، اردنی‌ها که موفق به حذف کره در نیمه نهایی شدند شانس بالاتری نسبت به قطر برای قهرمانی در آسیا خواهند داشت. مگر اینکه سرانجام این طلسم شکسته شود و تیمی با وجود حذف کره نتواند قهرمان بازی‌ها شود.

فهرست