همکاری 70 ساله آدیداس با تیم ملی فوتبال آلمان برای پوشاک ورزشی این تیم به پایان خواهد رسید.فدراسیون فوتبال آلمان (DFB) روز پنجشنبه اعلام کرد که برند پوشاک ورزشی آمریکایی نایکی از سال ۲۰۲۷ لباس و تجهیزات تمام تیم‌های ملی آلمان را عرضه خواهد کرد. قرارداد جدید تا سال ۲۰۳۴ تمدید می‌شود.

همکاری 70 ساله با آدیداس به پایان خواهد رسید1

همکاری 70 ساله آدیداس با فدراسیون فوتبال آلمان برای البسه پایان و به نایکی سپرده خواهد شد.

آدیداس از تصمیم DFB برای بستن قرارداد با بزرگترین رقیب‌شان متعجب شده و تنها در بیانیه‌ای کوتاه تایید کرد: «امروز توسط DFB به ما اطلاع داده شد که اتحادیه از سال ۲۰۲۷ یک تامین‌کننده جدید خواهد داشت.»تیم‌های ملی آلمان برای هر چهار عنوان قهرمانی جام‌جهانی مردان، سه عنوان اروپایی مردان، و دو قهرمانی جام‌جهانی زنان و هشت عنوان اروپایی زنان، لباس آدیداس به تن داشتند.

همکاری 70 ساله با آدیداس به پایان خواهد رسید2

تصمیم فدراسیون فوتبال آلمان شاید از نظر اقتصادی سود خوبی برایشان به همراه داشته باشد اما هواداران از این اتفاق خوشحال نیستند. به گزارش ESPN، روبرت هابک معاون صدراعظم آلمان گفت: «من نمی‌توانم پیراهن آلمان را بدون سه خط تصور کنم. آدیداس و مشکی-قرمز-طلایی همیشه برای من در کنار هم معنی داشتند، تکه‌ای از هویت آلمانی. دوست داشتم کمی حس میهن‌پرستی بیشتر باشد.»

بازیکنان آلمان در یورو ۲۰۲۴ و جام جهانی ۲۰۲۶ همچنان پیراهن‌های آدیداس را به تن خواهند کرد.

فهرست