هنگ کنگ نخستین حریف ایران در رقابت های انتخابی جام جهانی 2026 در منطقه آسیا می باشد. تیم ملی فوتبال ایران باید پنجشنبه در اولین دیدارش در انتخابی جام جهانی به مصاف تیم ملی فوتبال هنگ کنگ برود. این دیدار قرار است در ورزشگاه آزادی برگزار شود. دو تیم در انتخابی جام جهانی دوره قبل نیز در یک گروه قرار داشتند. در ادامه ملی‌پوشان ایران راهی تاشکند می‌شوند تا برابر ازبکستان قرار گیرند. شاگردان قلعه‌نویی امیدوارند با کسب شش امتیاز از دو بازی نخست‌شان شروع قدرتمندی در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ داشته باشند.سه بازیکن اصلی این تیم قادر به همراهی این تیم در تهران نمی باشند.اورتون کامارگو به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو دیدار با ایران را از دست داد.

هنگ کنگ 3 بازیکن اصلی خود را برای بازی با ایران در اختیار ندارد2

هنگ کنگ بدون حضور سه بازیکن اصلی خود مقابل ایران قرار خواهد گرفت

همچنین هلیو گونکالوز، مدافع میانی هنگ کنگ نیز به دلیل «دلایل خانوادگی» از حضور در اردوی تیم ملی هنگ کنگ کنار کشید و فرناندو نیز در خانه می‌ماند.علاوه بر این سه نفر، سون مینگ هیم که ماه گذشته در هر دو بازی پلی‌آف مقابل بوتان حضور داشت هنوز بهبود نیافته است و بعید است در دیدار با ایران به میدان برود.هنگ‌کنگ با پیروزی در دو بازی رفت و برگشت مقابل بوتان به مرحله دوم مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ آمریکا، کانادا و مکزیک راه یافت.

هنگ کنگ 3 بازیکن اصلی خود را برای بازی با ایران در اختیار ندارد1

شاگردان یورن اندرسن قرار است در گروه E به مصاف ایران، ازبکستان و ترکمنستان بروند و اولین بازی خود را در تاریخ ۲۵ آبان در تهران برگزار خواهند کرد و پنج روز بعد نیز در خانه به مصاف ترکمنستان می‌روند.

فهرست