پس از 10 سال مدیران بارسلونا حالا به ترکیب ایده آل خود در خط دفاعی دست یافته اند.با تدابیر متئو آلمانی و یوردی کرویف حالا بارسا شرایطی مطمئن در خط دفاعی دارد. پس از 21 خرید در 10 سال گذشته، اکنون می توان خط دفاعی بارسا را تضمین شده در نظر گرفت. رونالد آرائوخو، آندریاس کریستنسن، ژول کنده و اینیگو مارتینز خط عقب زمین برای بارسا را بیمه کرده اند.
زمانی که کارلس پویول کفش هایش را در سال 2004 آویخت شکافی در خط دفاعی بارسلونا ایجاد شد تا در همان تابستان جوزپ ماریا بارتومئو با فرمالن و ژرمی متیو قرارداد بست و 39 میلیون یورو (20 میلیون برای بازیکن بلژیکی و 19 میلیون برای فرانسوی) پرداخت کرد. اولی به دلیل آسیب دیدگی‌های زیاد و دومی به خاطر شکنندگی دفاعی جواب ندادند.

پس از 10 سال خط دفاعی ایده آل بارسلونا شکل گرفته است2

پس از 10 سال بارسلونا موفق شده ترکیب خوش فرمی در خط دفاعی خود داشته باشد.

در سال 2016 اومتیتی وارد شد، که در نهایت به نظر می‌رسید مرد مناسبی برای خط دفاع باشد. این بازیکن فرانسوی اما به دلیل مصدومیت افت کرد و حضورش در نوکمپ مثمر ثمر نبود. در سال‌های بعد، یری مینا (12.4 میلیون)، کلمنت لنگله (35.9 میلیون)، جیسون موریو (هزینه قرض: 1.2 میلیون) و تودیبو (یک میلیون) وارد شدند که موثر نبودند.

پس از 10 سال خط دفاعی ایده آل بارسلونا شکل گرفته است

در سال 2021 اریک گارسیا به بارسا آمد ولی او هم مدافع مناسبی نشان نداده است.اما با متحول شدن رونالد آرائوخو و بالده و خریدهایی چون کریستنسن (بازیکن آزاد) و ژول کنده (50 میلیون یورو)، بالاخره خط دفاعی بارسا جان تازه ای پس از 10 سال  گرفت و به دوران خوب 15 سال پیش برگشت.به این ترتیب پس از 164.5 میلیون یورو سرمایه گذاری برای یافتن یک دفاع تضمینی، بارسا حالا می‌تواند راضی باشد.

پس از 10 سال خط دفاعی ایده آل بارسلونا شکل گرفته است1

فهرست